Meklējumi pēc perfekta lietota auto var pārvērsties murgā, kad neuzmanīgi pircēji, pārsteidzīgu un nepārbaudītu informāciju dēļ, var kļūt par viltīgu krāpnieku upuriem. Lietoto automašīnu tirdzniecības pasaulē gadās sastapties ar arī krāpšanas gadījumiem. Kādi ir izplatītākie krāpšanas mēģinājumi?
1. Priekšapmaksa: krāpnieciski pārdevēji bieži izliek vilinošus piedāvājumus, reklamējot automašīnas ar lielām atlaidēm, kas ir zemākas par tirgus vērtību. Viņi nereti stāsta pircējiem par vēlamā auto atrašanos attālā vietā un pieprasa avansa maksājumus, lai uzsāktu darījumu. Tiklīdz nauda tiek pārskaitīta, šie krāpnieki pazūd, atstājot aiz sevis vīlušos pircēju.
2. Maldinošas tirgotāju vietnes: uzmanieties no viltotām automašīnu izplatītāju vietnēm, kas tiek maskētas kā likumīgi uzņēmumi. Šie krāpnieki atdarina cienījamu tirgotāju zīmolus un pievilina pircējus ar vilinošiem piedāvājumiem.
3. Ievests auto: daži pārdevēji ērti izlaiž svarīgu informāciju par automašīnas ārzemju vēsturi, aizsedzot tās patieso izcelsmi. Pat ja automašīna tika importēta pirms gadiem, tās ārzemju pagātne var sniegt vērtīgu ieskatu tās patiesajā stāvoklī. Pārdevēji izmanto šo nepilnību, manipulējot ar datiem par nobraukumu un slēpj svarīgu informāciju, lai manipulētu ar cenu.
4. Marketplace: Populārais virtuālais tirgus Facebook Marketplace ir augsne krāpnieciskiem pārdevējiem, kas tirgo viltotas automašīnu detaļas un aksesuārus. Šie krāpnieki vilina pircējus ar neatvairāmiem piedāvājumiem, lai pēc samaksas ātri pazustu.
5. Odometra manipulācijas: negodīgi pārdevēji ķeras pie odometra rādījumu manipulācijām, lai mākslīgi palielinātu automašīnas vērtību. Krāpnieki pircējus maldina, liekot tiem domāt, ka automašīna ir nobraukusi mazāk nekā patiesībā. Neapzināti pircēji riskē iegādāties transportlīdzekļus ar slēptām mehāniskām problēmām un dabū maksāt neatbilstošu cenu.
6. Slēpti bojājumi: pārdevēji bieži slēpj automašīnas pagātni, izlaižot būtisku informāciju par iepriekšējiem negadījumiem vai bojājumiem. Ja nav pieejams visaptverošs transportlīdzekļa vēstures pārskats, pircēji paliek neziņā par automašīnas patieso stāvokli, riskējot ar dārgu remontu un negaidītiem izdevumiem.
7. Viltoti dokumenti: Daži negodīgi pārdevēji izmanto viltotus transportlīdzekļu vēstures pārskatus, lai maskētu automašīnas trūkumus un maldinātu pircējus par auto stāvokli.
8. Taksometri: Bijušie taksometri nāk ar milzu risku, šie transportlīdzekļi ir ar lielu nobraukumu, kā rezultātā bieži rodas dārgi remontdarbi un apkopes problēmas. 9. Zagti auto: Nozagti transportlīdzekļi reizēm nonāk arī sludinājumu portālos un sociālajos tīklos. Nozagtas automašīnas iegāde rada ne tikai finansiālus zaudējumus, bet arī juridiskus sarežģījumus. 10. VIN: transportlīdzekļa identifikācijas numura (VIN) nelikumīga kopēšana no likumīga transportlīdzekļa un tā lietošana nozagtai automašīnai, lai maskētu tās patieso identitāti.
Pircēji tiek aicināti veikt rūpīgu izpēti un pārbaudīt transportlīdzekļu vēstures pārskatus, lai nekļūtu par krāpniecības upuriem. Zinot iespējamās krāpniecības shēmas un saglabājot modrību, pircēji var ar pārliecību orientēties lietoto automašīnu tirgus tumšajos ūdeņos, izvairoties no dārgām kļūdām un krāpnieciskām shēmām. Apbruņojies ar zināšanām un gudri pieņem pārdomātus lēmumus.
Autocapital.lv – Auto tirdzniecība Rīgā. Mazlietoti un lietoti auto no Vācijas un visas Eiropas.