Daudzi autovadītāji uzskata, ka braukšanas stils neietekmē automašīnas stāvokli. Pat tiek uzskatīts, ka ātra un agresīva braukšana nenodara nekādu kaitējumu automašīnai, tomēr faktiski jebkuru automašīnu var sabojāt, ja tiek izmantots neatbilstošs braukšanas stils. Ir daudz veidu, kā agresīvie braucēji var nodarīt kaitējumu automašīnai. Lūk, daži no tiem:
1. Pirmkārt, ātra un agresīva braukšana negatīvi ietekmē dzinēja sniegumu. Braucot agresīvi dzinējam tiek piedota daudz lielāka slodze. Kad automobilis ir nemitīgā slodzē, ļaujot dzinējam darboties ar augstākiem apgriezieniem minūtē, ar laiku tas rada deformācijas automašīnu vārstiem un cilindru galviņām. Palielinās arī siksnas un ķēdes nodilums, kas savieno dažādus skriemeļus un attiecīgi rotējošos komponentus, piemēram, stūres pastiprinātāja sūkni. Šīs automašīnas detaļas spēj lielā ātrumā nodilt, sevišķi, ja vadītājs regulāri pielieto agresīvu braukšanas stilu. No šādiem ieradumiem spēj ciest pat auto apkure. Starp citu, vajadzētu iegaumēt, ka braucot agresīvi vai vienkārši ilgstoši braucot lielā satiksmē, ik pa brīdim būtu jāapstājas un jāatpūtina uzkarsušās motora sastāvdaļas. Lēna braukšana neizraisa tik smagu dzinēja uzkaršanu, tāpēc dzinēji var kalpot ilgāk.
2. Agresīvs braukšanas stils ietekmē arī automobiļa transmisiju. Cietīs ne tikai kārba, bet arī sajūgs tiks dedzināts. Ātri uzsākot braukšanu, nozīmē, ka ātri pārslēdzas arī sajūgs. Sajūgs šādi sāk ātrāk ”degt” un diezgan viegli var sabojāties, un tas visticamāk nozīmē, ka drīz būs nepieciešams remonts. Ja runājam par automātiskajām pārnesumkārbām, tām nav sajūga. Līdz ar to, tās ir izturīgākas, taču arī šīs kārbas nav pasargātas no ilgstošas slodzes.
Agresīvs braukšanas stils: strauja uzsākšana, bremzēšana, pirmajam nokļūt līdz luksoforam, pirmajam paspēt tikt pāri krustojumam. Šādi netikumi ļoti bojā automobili, tāpēc, lai transports kalpotu godam, labāk vispār būtu izvairīties no šīs agresīvās braukšanas.
Agresīva braukšana nozīmē arī strauju, ”smagu” bremzēšanu, kas viennozīmīgi negatīvi ietekmē kopējo transportlīdzekļa tehnisko stāvokli. Vairumā gadījumu šāda bremzēšana noved arī pie bremžu uzliku izdilšanas. Strauja bremzēšana ievērojami palielina nodiluma procesus bremžu klučiem, diskiem, pat uzvārot dzesēšanas šķidrumu. Tādēļ bremžu klučus un diskus nākas mainīt itin bieži. Tas gan nav vienīgais veids, kā agresīvā braukšana kaitē bremzēm. Šādi bojāti tiek arī bremžu rotori, nodarot tālākus bojājumus citām bremžu sistēmas komponentēm.
No ātras un agresīvas braukšanas, protams, cieš arī riepas.
3. Ātra braukšana, strauja auto iedarbināšana, manevrēšana un smaga bremzēšana izraisa strauju riepu nodilumu. Agresīvas braukšanas apstākļos riepu gumija deg daudz ātrāk. Braucot agresīvi, riepas būs jāmaina daudz biežāk. Ja tiek ignorētas nodilušas riepas, tas var radīt arī daudz nopietnākus zaudējumus. Riepas var viegli plīst, un nodilušām riepām ir krietni mazāka saķere ar segumu, kas palielina arī auto avāriju risku.
Tāpēc, ja esat pārliecināts par savām braukšanas prasmēm un domājat, ka neizraisīsiet nekādas avārijas, pat tad, ja braucat ātri un pārgalvīgi, to joprojām nevajadzētu darīt, vismaz automašīnas dēļ, bet tomēr padomāsim vairāk gan par savu, gan citu drošību.
Ir daudz veidu, kā agresīvs braukšanas stils kaitē automašīnai, un mēs garantējam, ka lēna braukšana ietaupīs ne tikai jūsu laiku un naudu, bet arī jūsu automašīnai nebūs vajadzīgi tik lieli un bieži remontdarbi.