Autovadītāja apliecības saņemšana ir viena no vissaviļņojošākajām sajūtām pasaulē. Bet nākamais satraucošais brīdis ir auto iegāde. Latvijā ik gadu tiek ievesti vairāki desmiti tūkstošu spēkratu, un sevišķi ir pieaugusi jaunu automašīnu iegāde. Joprojām pircēji nemainīgi turas pie pārbaudītām vērtībām auto segmentā. Visvairāk tiek iegādātas universālas un praktiskas automašīnas. Tomēr kopš 2012. gada savu uzvaras gājienu sāk iet apvidus auto, kuru popularitāte joprojām strauji pieaug.

Sieviešu vēlmju sarakstā, visticamāk, priekšroka tiktu dota mazām, pat ‘mīlīgām’ automašīnām, kamēr vīrieši dod priekšroku masīviem, skaļiem, vareniem apvidus automobiļiem. Tomēr galvenais faktors pēc kā vadīties auto iegādē  – lai pircējs noskatīto auto var gan atļauties, gan ilgtermiņā uzturēt! Kaut arī apvidus auto uzņem popularitāti cilvēku vidū, vieglos transportus joprojām iegādājas lielākā daļa auto pircēju. Vieglo auto popularitātes virsotnē ir BMW, Volkswagen, Volvo markas automašīnas.

 

 

Vieglie transportlīdzekļi to uzturēšanas, degvielas patēriņa un pat noparkošanās ziņā ir izdevīgāki par apvidus auto. Kaut arī apvidus auto iegāde pēdējos gados strauji iegūst popularitāti un daudzi apvidus modeļi ir sapņu piepildījums, šādu auto īpašniekiem ir jārēķinās ar papildus naudas resursiem, ko apvidus auto pieprasīs. Protams, lielu toni nosaka tas, vai auto ir jauns vai lietots. Transports, kas ir iegādājams pie dīlera un ir gados jauns, pret spēkratu, kas ir iegādājams auto plačos un gados ir vecs, neprasīs gandrīz nekādus remontdarbus. Varbūt tieši šī iemesla dēļ, pēdējos gados ir pieaugusi tendence pirkt jaunus automobiļus. Tas vien apliecina, ka cilvēki ir gatavi tērēt vairāk, pērkot drošāku un uzticamāku auto.

Tātad visvairāk pircēju izvēles ietekmē budžets – jauns auto no salona, protams, būs visdrošākais pirkums, tomēr jaunu auto var nopirkt mazs skaits pircēju. Ja budžets ir mazs, visticamāk iegādāts tiks vieglais transports. Tas uzturēšanas ziņā ir izdevīgāks, rezerves daļās lētāks un degvielas patēriņa ziņā ekonomiskāks. Ja budžets ir ļoti mazs, visticamāk pircējs dosies iegādāties lietotu vieglo transportlīdzekli, ko spēs ilgtermiņā arī uzturēt. Lai iegādātos apvidus auto, pēc kura klusībā cer daudzi, ir jārēķinās ar pāris faktoriem, kas ātrāk patukšos maka saturu.

Nerunājot par apgrūtinošo braukšanu pilsētās un noparkošanās problēmām, liels apvidus auto arī ir krietni neekonomiskāks, remonta ziņā dārgāks un nodokļu ziņā prasīgāks. Kamēr vieglajam transportam riepu komplekts izmaksās pāris simtus, apvidus auto tie būs tūkstoši.

Bieži vien var dzirdēt gadījumus, kad jauni cilvēki iegādājas dārgus apvidus auto, bet finansiāli nespēj to uzturēt – drīz vien no tā šķiroties. Tādēļ pirms slēgt darījumu par auto iegādi, vispirms ir jāizvērtē, cik lielas izmaksas konkrētais auto var prasīt.  Kā arī, cik lielu budžetu pircējs ir gatavs investēt, pēc kā, tad tālāk pieņemt lēmumu. Auto iegādē priekšroku jādod praktiskiem lēmumiem, lai pieredze ar iegādāto automašīnu būtu pozitīva.

 

 

Apvidus auto, galvenokārt, iegādājas finansiāli stabili cilvēki, visizteiktāk vīrieši. Sievietes vairāk dod priekšroku viegliem transportlīdzekļiem, to vadāmības, praktiskuma, ekonomiskuma un mazo gabarītu dēļ. Šobrīd uz ielām var redzēt gan izteikti daudz vieglos transportus, gan apvidus auto jeb ‘’džipus’’. Ja apvidus auto īpašnieks ikdienā izmanto dažādu segumu ceļus, džips būs laba izvēle, tomēr, ja auto ir nepieciešams tikai tikšanai no punkta A. līdz punktam Z., ikdienā pārvietojoties pa pilsētu, labāks būs vieglais transportlīdzeklis.

Vieglais vai apvidus auto? Galvenais, lai iegādātais auto nes pozitīvas sajūtas!
Sapņu auto nav sapnis, tā var būt īstenība! Plānojiet, meklējiet gudri, pieņemiet lēmumus atbildīgi un brauciet mierīgu sirdi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *