Auto iegāde: Vieglais vai apvidus auto?

Auto iegāde: Vieglais vai apvidus auto?

Autovadītāja apliecības saņemšana ir viena no vissaviļņojošākajām sajūtām pasaulē. Bet nākamais satraucošais brīdis ir auto iegāde. Latvijā ik gadu tiek ievesti vairāki desmiti tūkstošu spēkratu, un sevišķi ir pieaugusi jaunu automašīnu iegāde. Joprojām pircēji nemainīgi turas pie pārbaudītām vērtībām auto segmentā, iegādājot universālas un praktiskas automašīnas. Tomēr kopš 2012. gada savu uzvaras gājienu iet apvidus auto, kuru popularitāte tikai pieaug.

Sieviešu vēlmju sarakstā priekšroka tiktu dota mazām, ‘mīlīgām’, koši sarkanām automašīnām, kamēr vīrieši dod priekšroku masīviem, skaļiem, vareniem apvidus automobiļiem. Tomēr galvenais faktors pēc kā vajadzētu vadīties – lai pircējs noskatīto auto var gan atļauties, gan ilgtermiņā uzturēt! Vieglos transportus joprojām iegādājas liels skaits pircēju, to popularitātes virsotnē ir BMW, Volkswagen, Volvo markas automašīnas.

 

 

Vieglie transportlīdzekļi to uzturēšanas, degvielas patēriņa un pat noparkošanās ziņā, ir izdevīgāki par apvidus auto. Kaut arī apvidus auto iegāde pēdējos gados strauji iegūst popularitāti un daudzi apvidus modeļi ir sapņu piepildījums, šādu auto īpašniekiem ir jārēķinās ar papildus naudas resursiem, ko apvidus auto pieprasīs. Protams, lielu toni nosaka tas, vai auto ir jauns vai lietots. Transports, kas ir iegādājams pie dīlera un ir gados jauns, pret spēkratu, kas ir iegādājams auto plačos un gados ir vecs, neprasīs gandrīz nekādus remontdarbus. Varbūt tieši šī iemesla dēļ, pēdējos gados ir pieaugusi tendence pirkt jaunus automobiļus, kas vien apliecina, ka cilvēki ir gatavi tērēt vairāk, pērkot drošāku un uzticamāku auto, lai naktīs gulētu mierīgāk.

 

 

Tātad visvairāk pircēju izvēles ietekmē budžets – jauns auto no salona, protams, būs visdrošākais pirkums, tomēr jaunu auto var nopirkt mazs skaits pircēju. Ja budžets ir mazs, visticamāk iegādāts tiks vieglais transports, jo tas uzturēšanas ziņā ir izdevīgāks, rezerves daļās lētāks un degvielas patēriņā ekonomiskāks. Ja budžets ir ļoti mazs, visticamāk pircējs dosies iegādāties lietotu vieglo transportlīdzekli, ko spēs ilgtermiņā arī uzturēt. Lai iegādātos apvidus auto, pēc kura klusībā cer daudzi, ir jārēķinās ar pāris faktoriem, kas ātrāk patukšos maka saturu.

Nerunājot par apgrūtinošo braukšanu pilsētās un noparkošanās problēmām, liels apvidus auto arī ir krietni neekonomiskāks, remonta ziņā dārgāks un nodokļu ziņā prasīgāks. Kamēr vieglajam transportam riepu komplekts izmaksās pāris simtus, apvidus auto tie būs tūkstoši.

Bieži vien var dzirdēt gadījumus, kad jauni cilvēki iegādājas dārgus apvidus auto, bet finansiāli nespēj to uzturēt – drīz vien no tā šķiroties. Tādēļ pirms slēgt kontraktu par auto iegādi, vispirms ir jāizvērtē, cik lielas izmaksas konkrētais auto var prasīt katru mēnesi un cik lielu budžetu pircējs ir gatavs investēt, pēc kā arī pieņemt lēmumu. Auto iegādē priekšroku jādod praktiskiem lēmumiem, lai pieredze ar iegādāto automašīnu būtu pozitīva.

 

 

Apvidus auto, galvenokārt, iegādājas finansiāli stabili cilvēki, visizteiktāk vīrieši. Sievietes vairāk dod priekšroku viegliem transportlīdzekļiem, to vadāmības, praktiskuma, ekonomiskuma un mazo gabarītu dēļ. Šobrīd uz ielām var redzēt gan izteikti daudz vieglos transportus, gan apvidus auto jeb ‘’džipus’’. Ja apvidus auto īpašnieks ikdienā izmanto dažādu segumu ceļus, džips būs laba izvēle, tomēr, ja auto ir nepieciešams tikai tikšanai no punkta A. līdz punktam Z., ikdienā pārvietojoties pa pilsētu, labāks būs vieglais transportlīdzeklis.

Vieglais vai apvidus auto? Galvenais, lai iegādātais auto nes pozitīvas sajūtas!
Sapņu auto nav sapnis, tā var būt īstenība! Plānojiet, meklējiet gudri, pieņemiet lēmumus atbildīgi un brauciet mierīgu sirdi!

Share on facebook
Dalies ar šo rakstu Facebook

Mēs rekomendējam

Jaunākie piedāvājumi

3490 €

No €/mēn.

MERCEDES BENZ ML 270
Komplektācijā ksenons, miglas lukturi, parkošanās sensori, pilnas ādas salons el. regul., apsildāmi ar atmiņu, el. regul., apsildāmi, nolokāmi spoguļi, multistūre, kruīza kontrole, jumta reliņi,
 • 2004
 • Dīzelis
 • Apvidus
5490 €

No €/mēn.

BMW 530
Jauna TA, komplektācijā ksenons, miglas lukturi, luktura apskalotāji, pilnas ādas salons el. regul., apsildāmi, el. regul., apsildāmi, nolokāmi spoguļi, multistūre, kruīza kontrole. MŪSDIENĪGS AUTO
 • 2006
 • Dīzelis
 • Sedans
3990 €

No €/mēn.

VOLVO V70
Komplektācijā miglas lukturi, pilnas ādas salons ar apsildāmiem sēdekļiem, el. regul., apsildāmi spoguļi, jumta reliņi, sakabes āķis, multistūre, kruīza kontrole, lūka, bagāžas nodalījuma pārsegs.
 • 2007
 • Dīzelis
 • Universālis
1190 €

No €/mēn.

AUDI A6 C5
Komplektācijā ksenons, miglas lukturi, el. regul., apsildāmi sēdekļi, el. regul., apsildāmi spoguļi, saulessargs aizm. stiklam. MŪSDIENĪGS AUTO LĪZINGS, iespēja auto mainīt pēc 12 mēnešiem.
 • 1998
 • Dīzelis
 • Sedans

Mēs esam

Uzzini savas iespējas

Pieteikt konsultāciju